سه ویژگی مهم سینمای خصوصی خانگی

بعد از ترند سینمای خصوصی در دنیای تکنولوژی و سر و صدای زیاد تلویزیون‌‎هایی با اینچ‎های بالا، مخاطب‌‎های حرفه ‎ای سینما باز هم چیزی کم داشتند. طرفداران سینما هنوز هم با دیدن فیلم در آن تلویزیون‏‌های بزرگ راضی نبودند و با وجود آن همه تبلیغ و جنجال (تحت عنوان سینمای خانگی) باز هم اتاق تاریک و جادوییِ سینما برایشان ماهیت معتبرتری بود و مزه‌‎ی دیگری داشت. سینماهای خانگی در واقع سینمایی در خانه‌‎ها نبودند، تنها تلویزیون‎‌هایی با سایز بزرگ‌‎تر و کیفیت بهتر بودند. سینمای خصوصی خانگی در واقع یک مینی سینماست در دل خانه‎‌مان. یک سینمای واقعی با امکانات لوکس، درست مطابق میل و خواسته‎‎‌ی ما. جوری که هرلحظه که اراده کنیم می‎‌توانیم در سینما باشیم. جادوی سینما درست وسط خانه‌‎مان و راحتیِ خانه‎‌مان درست وسط سینما. در ادامه مطلب به بررسی چند ویژگی مهم سینمای خصوصی خانگی می‌‎پردازیم:

سینمای خصوصی، فضایی شخصی و مطابق سلیقه شما

برای آن‎هایی که سلیقه‎ای خاص دارند و دوست دارند امکاناتی کم‎نظیر و منحصربه‎فرد داشته باشند، سینمای خصوصی خانگی پیشنهادی به‎جاست. چراکه سینمای خصوصی، اتاقی شخصی است برای لذت بردن از تماشای فیلم محبوب‎تان در بالاترین سطح لذت و کیفیت. سینمای خصوصی یک فضای تخصصی برای فیلم دیدن در دل خانه شماست که مناسب با سلیقه‌تان برای‎ شما طراحی می‎شود.

کافی‎ست سینمای شخصی‎تان را آن‎طور که دوست دارید تصور کنید تا متخصصین یک اتاق تمام‏عیار براساس تصورتان به شما عرضه کنند. اتاقی شخصی  برای دیدن فیلم و سریال‎های دلخواهتان، بی‎آنکه مزاحم دیگران باشید. یا صداهای مزاحم پیرامون‎تان را بشنوید. همین شخصی بودن در طرح و اجرا، تجربه‏ای واحد و ویژه را برای‎تان ترتیب می‎دهد. چه طرفدار معماری کلاسیک و فاخر باشید و چه خانه‎ تان را مدرن و مینیمال دکور کرده باشید، طراحان سینماهای خصوصی، فضا را مطابق درخواست و با سلیقه شما و هماهنگ با منزلتان طراحی و آماده و اجرا می‎کنند.

جمع تکنولوژی‌های روز دنیا در سینمای خصوصی

تصور کنید لذت فیلم دیدن با صدای دالبی و کیفیت تصویری 4K را در خانه‎‌مان تجربه کنیم. پروژکتورهای حرفه‌ای با کیفیت تصویر 4K، اسپیکرهای قدرتمند دالبی و دالبی اتموس، نورپردازی حرفه‌‌ای، مبلمان پیشرفته با طرح دلخواه شما. همه از اجزای مهم یک سینمای خصوصی خانگی است که فیلم دیدن در آن را متفاوت از تجربه عمومی ما از تماشای فیلم در خانه می‌‌کند. لذت همراه با کیفیت یکی از همان هدف‌‎هایی‌‌ست که در پروژه‌‌های سینمای خصوصی خانگی برای مشتریان در نظر گرفته‎ شده است. جمع این تکنولوژی‌ها، در فضایی کاملا ایزوله و آکوستیک، از اصلی‌ترین ویژگی‌‌های یک اتاق سینمای حرفه‌‌ای است.

طراحی و چیدمانی بی‌نظیر از ویژگی مهم سینمای خصوصی

سینمای خصوصی خانگی باید هم حساب‌‌شده طراحی شده باشد، هم در نحوه‌‎ی چیدمانش به فاکتورهای استاندارد توجه شود. در زمان طراحی و چیدمان اتاق سینما مهم است که به طریقه‌‌ی کارگذاری اسپیکرها، میزان نور اتاق و پرژکتور، زاویه صندلی‌‌ها با صفحه پروژکتور و فاصله‌‌ی صندلی‌‌ها با صفحه و دیگر صندلی‌‌ها، کور کردن پنجره‎‌ی اتاق، تاریکی و روشنی اتاق و ایزوله و آکوستیک کردن فضا برای جلوگیری از ورود و خروج صداها توجه کرد. اهمیت چیدمان در این است که حتی اگر از بهترین تکنولوژی‌‎های صوتی و تصویری هم برای ساخت اتاق سینما استفاده شود، اما از این‌ امکانات در جا و فضای درستی استفاده نشود و چیدمان درستی نداشته باشند، تمام هزینه‌‌ها بی‌‌نتیجه خواهند ماند. در نظر گرفتن تمام این موارد در  چیدمان و طراحی حرفه‌‌ای سینمای خصوصی خانگی، فضا را برای تجربه‌‌ی جدید و متفاوت ما از فیلم دیدن آماده می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *