اتاق بازی چیست؟

اتاق بازی جایی‌ است که چند ساعتی را به دور از دغدغه‌های روزمره بگذرانید. اوقاتی که می‌تواند تنها، با خانواده یا دوستان سپری شود. وقتی به اتاق بازی فکر می‌کنیم تصویر اتاقی را در ذهن می‌سازیم که پر است از وسایل بازی؛ از میز بیلیارد گرفته تا فوتبال دستی و کنسول‌های بازی. این تصور درستی از اتاق بازی است، اما جهان مدرن اتاق بازی‌های پیشرفته‌تری به ما پیشنهاد می‌کند که از یک اتاق ساده، با وسایل بازی متنوع فراتر است. اتاقی که تجربه متفاوت‌تری از هیجان بازی را برای ما خواهد ساخت. شما چقدر طرفدار هیجان هستید؟ آیا دوست دارید در گوشه‌ای از خانه یا محل کارتان اتاقی مخصوص به بازی داشته باشید؟

اتاق بازی حرفه‌ای شامل چه تجهیزاتی می‌شود؟

هر اتاق بازی بسته به خواست و سلیقه سفارش‌دهنده شامل تجهیزات متفاوتی می‌شود؛ اما عناصر اصلی اتاق بازی حرفه‌ای، تلویزیون یا ویدئو پروژکتور با قابلیت پخش 4K، کنسول بازی حرفه‌ای و اسپیکرهای دالبی و دالبی اتمس هستند. همچنین یک اتاق بازی حرفه‌ای به فضایی آکوستیک نیاز دارد تا علاوه‌بر اینکه مانع ورود صداها و نویزهای خارجی شود، صداهای داخلی را نیز به بیرون منتقل نکند و مهم‌تر از آن، صدای بازی‌ها با کیفیت بالاتری در محیط پخش شود و مخاطب بتواند از تمامی اجزای صدای بازی لذت ببرد. جمع شدن همه این عناصر در کنار هم و با حضور یک فرد متخصص طراحی و چیدمان اتاق بازی، اتاقی تمام و کمال را می‌سازد. به‌جز این امکانات، در صورت درخواست سفارش‌دهنده، وسایل بازی دستی، مثل میز بیلیارد، فوتبال دستی، شطرنج و … هم به فضا اضافه خواهد شد. اما چرا ساخت این اتاق به فرد یا گروهی ماهر و متخصص نیاز دارد؟

اتاق بازی

چرا ساخت اتاق بازی به متخصص نیاز دارد؟

خرید یک کنسول، اسکرین و چند اسپیکر قوی و جمع کردنشان در یک اتاق کاری‌ست که هرکسی می‌تواند انجام دهد. اما ساخت یک اتاق بازی حرفه‌ای از این جهت به متخصص نیاز دارد که چیدمان و انتخاب هرکدام از این تجهیزات احتیاج به تخصص دارد. نحوه چیدمان اسپیکرها، آکوستیک کردن فضا، تعیین فاصله بین اسکرین و مبلمان و همچنین طراحی داخلی فضا همه عواملی هستند که فقط در حضور یک متخصص امکان‌پذیر است. همه این موارد به ساخت اتاقی حرفه‌ای برای تجربه متفاوتی از هیجان بازی‌ها کمک خواهد کرد. حالا ممکن است این چیدمان در طرح‌ها و قالب‌های متنوعی قرار بگیرد که بسته به سلیقه مشتری و امکانات و مدل هر اتاق متفاوت است. طرح‌هایی که هرکدام دنیای خود را دارند.

طراحی اتاق بازی چه ویژگی‌هایی دارد؟

تنوع طرح‌های داخلی اتاق‌های بازی آنقدر زیاد است که گاهی انتخاب بینشان دشوار است. انتخاب این طرح‌ها کاملا به سلیقه سفارش‌دهنده بستگی دارد؛ اتاقی با طراحی و نورپردازی کلاسیک، اتاقی با طراحی خلوت و مدرن، ترکیبی از فضای مدرن و کلاسیک، یا حتی ایده‌های جدید مثل اتاقی با دیوارهای گرافیتی شده، مبلمان متفاوت، یا اتاقی با تم‌های مختلف مثل تم ترسناک، فانتزی، فوتبالی و … را داشته باشید.

در نهایت اتاق بازی چیزی نیست که بدون آن نتوانید زندگی کنید و یا نداشتنش مشکلی در زندگی شخصی کسی به وجود بیاورد اما کسانی که به بازی‌های ویدئویی علاقه زیادی دارند و می‌خواهند در طول روز یا آخر هفته چند ساعتی را از دنیای واقعی مرخصی بگیرند اتاق بازی می‌تواند مکان امنشان باشد و هیجانی که دوست دارند در آن تجربه کنند. هیجانی فراتر از تجربه‌های معمول.