پنج بازی معروف دالبی اتمس

با اضافه‌شدن تکنولوژی دالبی اتمس به سینماهای خانگی، دنیای تماشای فیلم‌ها هم متفاوت شد. اما تجربه علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی با تکنولوژی دالبی اتمس، به تجربه‌ای صدها برابر هیجان‌انگیزتر از پیش تبدیل شد. اسپیکرهای دالبی اتمس در اتاق‌های بازی، فضای صوتی سه بعدی‌ای می‌سازند که برای گیمرهای حرفه‌ای و علاقه‌مندان به دنیای بازی‌ها، اتفاقی مهم است. فضایی که در نهایت باعث تجربه‌ی بهتری از بازی‌کردن می‌شود. برای مثال در بازی‌های جنگی با سبک تیرانداز اول شخص، با فضای صوتی سه بعدی، این امکان وجود دارد که صداهای محیطی را بهتر بشنویم، زاویه تیراندازی و حمله دشمن را تشخیص دهیم و در نتیجه حرفه‌ای‌تر بازی کنیم. یا در بازی‌های دیگر، دالبی اتمس تجربه‌ای همه‌گیرتر و همه‌جانبه‌تری از شنیدن را به دنبال دارد. در ادامه پنج مورد بازی های دالبی اتمس یا درواقع بازی‌‌هایی که از دالبی اتمس پشتیبانی می‌کنند را با هم بررسی خواهیم کرد.

بازی جنگ ستارگان: جبهه نبرد  (Star Wars: Battlefront)

اتاق بازی

بازی ویدئویی Star Wars: Battlefront یکی از مجموعه بازی‌های تیرانداز اول و سوم شخص است که در جهان استارواز یا جنگ ستارگان می‌گذرد. این بازی برای ویندوز مایکروسافت، پلی استیشن 4 یا پی اس 4 و ایکس باکس وان طراحی شده است. بازیکن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که یکی از سربازان هر دو ارتش مخالف هم باشند و در دو دوره زمانی دنیای استاروارز بجنگند؛ یعنی گروه شورشیان یا گروه ضربت. بازی جنگ ستارگان: جبهه نبرد یا استاروارز: بتل فرانت نسخه دومی هم دارد که برخلاف نسخه اول از نظر داستانی قوی‌تر است. این بازی روایت‌گر اتفاقات بعد از قسمت ششم فیلم جنگ ستارگان است. صدا و تصویر فوق‌العاده یکی از نقاط مثبت بازی جنگ ستارگان: جبهه نبرد است و از آنجایی که این بازی از تکنولوژی دالبی اتمس پشتیبانی می‌کند و یکی از بازی های دالبی اتمس است، برای بازی در اتاق بازی حرفه‌ای و تجربه‌ای متفاوت از هیجان توصیه می‌شود.

بازی رزیدنت اویل 2 (Resident Evil 2)

اتاق بازی

بازی رزیدنت اویل 2 یکی از مجموعه بازی هایی است که از تکنولوژی دالبی اتمس پشتیبانی می‌کند. این بازی که در ژانر ترس و بقا طراحی شده در سال 2019 نسخه بازی در ویندوز مایکروسافت، پی اس 4 و ایکس باکس وان را در بازار عرضه کرد. داستان این بازی درباره شهری است که ساکنین آن از طریق یک سلاح میکروبی به مرده متحرک یا زامبی تبدیل شده‌اند و بازیکنان باید از این شهر فرار کنند. گیم‌پلی این بازی که تلفیقی از ژانرهای ترسناک، اکشن و ماجراجویی است، شامل حل معما، پیدا کردن اشیاء و از بین بردن دشمنان می‌شود. تصاویر حرفه‌ای و صدای محیطی این بازی در اتاق بازی حرفه‌ای با پشتیبانی از تکنولوژی دالبی اتمس، فضایی متفاوت از بازی Resident Evil 2 را برای دوست داران بازی‌های ویدئویی می‌سازد.

بازی ظهور توم ریدر (Rise of the Tomb Raider)

اتاق بازی

بازی ظهور توم ریدر یکی از مجموعه بازی های دالبی اتمس است که برای سکوهای بازی مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ایکس باکس 360 عرضه شده است. در این بازی که پنجمین نسخه از مجموعه بازی‌های توم ریدر است، داستان لارا کرافت شخصیت اصلی بازی را می‌بینیم که به دنبال راز جاودانگی است. Rise of the Tomb Raider که در ژانر اکشن ماجرایی طراحی شده، گیم‌پلی جذابی دارد که شامل گشت‌وگذار، صخره‌نوردی و مبارزه می‌شود.

بازی چرخ‌دنده‌های 5 (Gears 5)

اتاق بازی

بازی چرخ‌دنده‌های 5 در سال 2019 برای ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز در بازار عرضه شد. این بازی که یکی از بازی‌های مجموعه چرخ‌دنده‌های جنگ است، در ژانر تیراندازی سوم شخص تولید شده. بازی Gears 5، مثل دیگر بازی های دالبی اتمس با ژانر تیراندازی سوم شخص، با تکنولوژی دالبی اتمس، تجربه‌ای متفاوت از فضا و صدا را برای بازیکنان خواهد داشت.

بازی اورواچ (overwatch)

اتاق بازی

بازی اورواچ یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین است که برای بازی در مایکروسافت ویندور، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان طراحی شده است. Overwatch از بازی‌های سبک تیرانداز اول شخص است که به صورت تیمی و آنلاین بازی می‌شود و فضایی فانتزی دارد. در مجموع اورواچ داستان قهرمان‌هایی است که می‌خواهند زمین را از ویرانی توسط موجودات دیگر نجات دهند. این هیروها یا قهرمانان که قابل انتخاب برای بازیکنان هستند، هرکدام توانایی‌ها و نقاط ضعفی دارند که طراحی دقیق آن‌ها باعث شده هیچ‌کدام برتر یا ضعیف‌تر از دیگری نباشند. در اورواچ مثل دیگر بازی‌های تیرانداز اول شخص، صدا نقش مهمی دارد. تشخیص صدای محیط و صدای پاهایی که از اطراف می‌آید، به تشخیص جایگاه دشمن کمک می‌کند. بنابراین، پشتیبانی این بازی از تکنولوژی دالبی اتمس، این امکان را می‌دهد تا علاقه‌مندان به بازی، تجربه‌ای متفاوت از کیفیت را در اتاق‌های بازی حرفه‌ای داشته باشند.